02 grudnia 2017 19:40 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia, po raz pierwszy, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Aby przybliżyć idee wolontariatu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny pt. "Pomocna dłoń", których wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Nicola Seretna - ucz. kl. III, Julia Hinc - ucz. kl. IV

II miejsze- Weronika Żywiczka, Wiktoria Łypek - ucz. kl. III

III miejsze- Weronika Białecka- ucz. kl. VI, Daria Osińska-  ucz. kl. VII

Wyróżnienia:  Martyna, Kobus, Katarzyna Piasecka - ucz. kl. IV, Aleksandra Koss, Marta Kaczalska - ucz. kl. V.

Gratulujemy!

Uczniowie klasy V przygotowali scenkę rodzajową "Jak możemy pomagać?". W rolę anioła wcieliła się Marta Kaczalska, a diabełka z rogami zagrała Aleksandra Koss. W roli grzecznych uczniów wystąpili Kacper Ujazdowski, Kacper Zieliński i Joachim Cieślak. Natomiast Mikołaj Osiński, Dominik Chojnacki i Szymon Gosztyła odegrali role łobuziaków. W roli staruszki wystąpiła Zofia Ziółkowska, a młodzieniec, ktróy pomógł jej nieść zakupy i przejść przez ulicę to Karol Seretny. Wszysycy uczniowie wspaniale wykreowali swoich bohaterów. Na koniec apelu dzieci obejrzały film: "Pomagając innym, pomagasz sobie". Pamiętajcie- warto pomagać! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Opiekunowie SU: Anna Reszyc, Milena Kranc