Nowe Wyzwania !!!

POMAGAMY ZWIERZAKOM !!!

Miesiąc październik to „Miesiąc dobroci dla zwierząt” . Myślimy, że nie tylko w październiku pamiętacie o swoich kotkach, pieskach, kurkach, papużkach , myszkach i innych zwierzątkach.

Z tej okazji SKE „Ekoludek” z sekcją ekologiczną S.U. zaprasza uczniów klas PP-VII do wzięcia udziału we wspólnej akcji pomocy zwierzętom.

Na terenie Oczyszczalni Ścieków w naszej Gminie Brześć Kujawski znajduje się „ Przytulisko”, gdzie przebywają bezdomne psiaki potrzebujące pomocy.

Prosimy Was o przynoszenie karmy, koców, ręczników, smakołyków, zabawek itp. dla piesków, które przekażemy do „Przytuliska".

Pamiętajcie nie każdy zwierzak ma swój dom, by przetrwać potrzebuje naszej pomocy!

Pomóż nam pomagać!

Nie bądź obojętny na los tych, które same nie proszą o pomoc!.

Karmę możecie składać  u pani Anny Grube w sali 32 do końca października.

EKOLUDKI

Akcja dokarmiania zwierząt w okresie zimy !!!

Zbliża się zima – jest to trudny okres dla zwierząt, przede wszystkim ptaków, które bez naszej pomocy nie przetrwają tej pory roku.

Pamiętajcie ! Wasi  przyjaciele liczą na Was!. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów naszej szkoły o przynoszenie karmy w postaci ziaren , słoniny czy też chleba. Zebrane skarby będą wykładane do karmników na terenie szkoły.

Pamiętajcie , że mała kromeczka chleba lub kilka ziarenek zboża może uratować wiele istnień ptasich , które wiosną będą nas raczyć swoim pięknym śpiewem.

Karmę prosimy składać u przewodniczącej Ekoludka Wiktorii Komorowskiej . Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji  będą walczyć o miano „ Przyjaciela Zwierząt”.

Prosimy o bieżące zapoznawanie się z informacjami na gazetce

„ Ekoludka”. A już dzisiaj zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.:  „Nasi skrzydlaci przyjaciele” . Na Wasze prace czeka p. Anna Grube do 15 stycznia 2018 r.

EKOLUDKI