Ekoludek o sobie!

Kilka słów o SKE „Ekoludek”

,,Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

(Florian Plit)

Powyższe motto jest motorem naszych działań już od 201lat .

Nasze  Kółko Ekologiczne „ Ekoludek” działa na rzecz ekologii i ochrony srodowiska od 1996 roku. W bieżącym roku szkolnym liczy 22  członków- uczniów klas IV-VII.

Przewodniczącą koła jest Wiktoria Komorowska , a opiekunem pani Anna Grube. Zajęcia odbywają się w piatki  na szóstej godz. lekcyjnej.

Głównym zadaniem koła jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów i społeczności  lokalnej oraz wszelkie działania na rzecz ochrony środowiska jak i ekologii.  Współpracujemy z Nadleśnictwem Włocławek, Schroniskiem dla Zwierząt we Włocławku , Klubem  Gaja, Fundacją Nasza Ziemia. Bierzemy udział w akcjach ekologicznych np. Dzień Ziemi, Sprzątanie Świata, Święto Drzewa , konkursach ekologicznych oraz realizujemy zadania wg kalendarza ekologicznego. Na terenie szkoły współdziałamy z Samorządem Uczniowskim.
          Zajęcia kółka prowadzone są w oparciu o program autorski opiekunki kółka zaś plan działań ekologicznych został opracowany przez członków Ekoludka.

Ekoludki